Domu » Pravidla a podmínky obchodu

Pravidla a podmínky obchodu

Veškeré objednávky jsou pro obě strany považovány za závazné. Zákazník odesláním objednávky potvrzuje, že souhlasí s pravidly obchodu, reklamačním řádem a seznámil se s ustanovením o ochraně osobních údajů.

Tyto podmínky se vztahují pouze na zboží v akční nabídce partnerské výroby, pravidla a podmínky pro obchod chirurgickaocel.com naleznete ZDE.

Partnerská výroba

Zboží do partnerské výroby je zařazeno na základě poptávek zákazníků, kteří by se rádi s ostatními podělili o potřebné minimální množství nutné pro spuštění výroby. Nejedná se tedy o zboží skladem, ale o zboží, které bude zadáno do výroby dle požadavků zákazníků.

Zboží partnerské výroby se standardně vystavuje na 60 dnů, kdy je nutné dosáhnout potřebného množství objednávek.

Výroba zboží trvá 3 až 6 týdnů od naplnění potřebného množství objednávek, což může být za 1 až 60 dnů od jeho vystavení.

Platba za výrobu probíhá na základě vystavené proforma faktury, která je zákazníkovi zaslána ihned po naplnění potřebného množství výroby, se splatností nejpozději do 7 dnů.

V případě, že zboží po dobu vystavení nedosáhne potřebného minimálního množství výroby, automaticky se vyřadí z aktivních nabídek a bude záležet na dalším případném zájmu zákazníků, zda se mezi aktivní nabídky zařadí znovu.

Pokud by zákazník nedopatřením uhradil výrobu za takovéto vyřazené zboží, bude mu částka ihned vrácena v plné výši.

Ochrana osobních údajů:

Abychom Vám mohli nabídnout naše služby, potřebujeme znát některá Vaše osobní data. Respektujeme Vaše soukromí, a tak se snažíme množství těchto dat minimalizovat na ta nejnutnější a data chráníme před zneužitím. Naše práce s osobními daty plně podléhá zákonným normám, zejména zákonu o ochraně osobních údajů.

Od Vás jako od zákazníka, požadujeme jen nutné údaje, které jsou nezbytné k Vaší identifikaci, ke komunikaci s Vámi, k realizaci prodeje zboží a zaúčtování Vaší platby za zboží.

Údaje o Vaší činnosti:

Údaje o Vašich nákupech, reklamacích a další Vaší činnosti v našem internetovém obchodě mají rovněž důvěrný charakter a podléhají stejným bezpečnostním pravidlům jako práce s osobními údaji.

Shrnutí.

Všechna data, která o Vás a Vašich nákupech získáme, chráníme před zneužitím, nikomu jinému neposkytneme (vyjma společností zajišťující spediční služby nebo platební styk, které obdrží nezbytné minimum informací o zákazníkovi, potřebné pro bezproblémové vyřízení konkrétní objednávky) a slouží pouze ke kvalitnímu poskytování našich služeb.

Vyhrazujeme si právo využít Vaše údaje k zasílání informací o slevách, novinkách a dalších marketingových aktivitách. V každém takto zaslaném e-mailu je návod, jak nám jednoduše sdělit, že si zasílání novinek nepřejete a jejich odběr zrušit. Rovněž máte právo kdykoliv nám písemně sdělit jakékoliv změny, doplnění, žádost o zlikvidování všech Vašich osobních údajů, které jste nám dříve poskytli.

Používáním našeho internetového obchodu souhlasíte se shromažďováním a používáním osobních údajů v uvedené míře a souhlasíte s výše uvedenými pravidly.

Reklamační řád

Případné reklamace vyřídíme v souladu s platnými právními předpisy.

Nárok na uplatnění může zaniknout, pokud:

Zboží bylo poškozeno při přepravě (zjevné poškození zboží nebo jeho obalu je třeba ihned řešit s dopravcem. Zákazník není povinen takovéto zboží od dopravce převzít a musí o zjištěném poškození neprodleně informovat prodejce).

Zboží bylo používáno nevhodným způsobem, v nevhodných podmínkách, nebo k jinému účelu než bylo určeno.

Postup při reklamaci:
Informujte nás o reklamaci telefonicky nebo e-mailem.
Zboží zašlete jako doporučený balík na naši adresu.
Do zásilky uveďte důvod reklamace a přiložte kopii daňového dokladu.
Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději však do 30 dnů od jejího vzniku.
Reklamace se nevztahuje na zboží, u kterého byla závada již předem uvedena.

V případě oprávněné reklamace hradí náklady na dopravu zboží zpět k zákazníkovi společnost J+J Style s.r.o., v případě neoprávněné reklamace hradí tyto náklady zákazník. Náklady na dopravu k dodavateli hradí vždy zákazník.

Storno objednávky:

Objednávku lze stornovat pouze v průběhu vystavení zboží mezi aktivními nabídkami partnerské výroby, kde stále nebyl dovršen minimální počet objednávek potřebných pro spuštění výroby.

Odstoupení od smlouvy a Výměna zboží

Jelikož se jedná o objednání výroby zboží na zakázku, nelze odstoupit od kupní smlouvy ve 14 denní zákonem stanovené lhůtě. Zákazník si tedy musí před spuštěním výroby řádně rozmyslet, zda má o zboží opravdu zájem. Zákazník má možnost se na veškeré podrobnosti konkrétního zboží dotázat před spuštěním výroby.

Napsat komentář